- A skąd się wzięło Avocado? - Avocado Jordmor

Skąd się wzięła nazwa „Avocado z Bazylją”?


Niesamowita przygoda zaczęła się już na studiach magisterskich, gdzie wśród postów na fb zaciekawił mnie ten o możliwości wyhodowania własnego drzewka z najzwyklejszej pestki z Avocado kupionego w pobliskim warzywniaku. Wyzwanie zostało przyjęte. Na krakowskim parapecie z niedowierzaniem obserwowałam jak z każdym dniem rozwija się nowe życie. Bo jak to tak? Egzotyczny gatunek wiecznie zielonych drzew nagle w naszym umiarkowanym klimacie po prostu zapuszcza korzonki, korzystając ze szklanki wody i garstki słońca- to naprawdę coś wyjątkowego!
I niby jak to wszystko ma się do macierzyństwa?

Jeśli przyjrzymy się uważnie sam kształt owocu przypomina anatomiczną budowę macicy w zaawansowanym stadium ciąży, nawet w przekroju można znaleźć podobieństwa. Kolor miąższu rodzi we mnie emocje pełne optymizmu, nadziei i spokoju. Zapragnęłam więc stworzyć dla Ciebie takie miejsce, gdzie znajdziesz prawdziwe i potrzebne informacje na temat ciąży, porodu i połogu. To wszystko przebrane z różnych dostępnych źródeł i masy internetu, gdzie często łatwo się zagubić. Postaram się, aby zapewnić Ci właściwy dostęp do „wody i słońca” z których będziesz mogła korzystać w odpowiedniej dla Ciebie ilości. Weź tyle ile potrzebujesz, żeby Twój nowy cud życia mógł rozwijać się w najbardziej korzystnych warunkach, które niesie mu Twój umysł i serce.

Marzę, aby czas ciąży przygotował Cię do porodu będącego wyzwaniem podobnym do wyjścia na Kasprowy Wierch lub Ulriken. To szczyty, które praktycznie codziennie ktoś zdobywa. Tak samo poród dla każdej z nas, z różnym plecakiem doświadczeń jest zupełnie innym wyzwaniem i zawsze niesie w sobie cząstki nieprzewidywalności. Spróbuję zrobić to podejście z Tobą, żeby złamać stereotyp strachu i zamienić adrenalinę na paliwo motywacji. To może być coś najzwyczajniej naturalnego, co wymaga sporej walki, może pozostawić blizny zmagań, ale daje siłę satysfakcji i efekty warte każdego wysiłku! <3
Gotowa na przygodę z Bazylją?

Zapraszam, Twój przewodnik- Położna Beata Bazyl 😉

Categories: Post na Blogu

0 Comments

Dodaj komentarz

X